Vegatopia Forum
Vegetarisch - special interests => Restaurants => Topic gestart door: ellen op 29 oktober 2003, 10:24:49
-
Zaterdag ga ik met een vriendin naar een tentoonstelling in Groningen, en boi, we maken er meteen een "dagje" van. ;)
We krijgen vast trek die dag, dus ik wil jullie vragen:
Heb je tips voor goedkope restaurantjes in Groningen?
-
Ellen, ik heb daar met een (vegetarische) vriend goed gegeten in een restaurant waar melketiers en o.a. ex-psychiatrische patiënten werken.
Even gebeld:
Globe Open van 17u tot 20 u
1 vegetarische maaltijd, kosten 6.30
Adres: A. Kerkhof 22 (zuidzijde)Maandag t/m Vrijdag!
Nog een mogelijkheid, maar dan moet je reserveren op 050 3131141
Poortershoes (Oosterpoortbuurt, loopafstand station)
Dinsdag t/m Vrijdag 17.30 - 19.00uur
:( Oh, niet op zaterdag, dus dan heb je er niks aan. Kun je niet op een andere dag. Ieder zijn ding: maar zaterdag is druk...........Wil je naar een museum en kun je door de week, dan zou ik...
-
ongetwijfeld salmonella! biologisch en veganistisch in Op Drift!
Kraakpand in/vlakbij het centrum, eten volgens mij tegen kostprijs. 18u wordt het eten geserveerd geloof ik.
-
Zou vandaag zelf naar Grun gaan voor de Erwin Olaf expo, maar die prutser van een vriend is het weer vergeten en om nou alleen de kou te gaan trotseren... :-[
Maar een tip, blijf weg bij Caïro!
Ze hebben een keer Cradle of Filth gedraaid, dat was wel geinig hoor. Maar de laatste keer werden we toch wel zo enorm opgelicht daar en het was ook niet briljant voedsel..Om niet te zeggen twijfelachtig..
Anyway veel plezier in Grun!
-
salmonella is juist alleen maar op zaterdag, en voor zover ik weet hoef je niet te reserveren. jammer dat noorderlicht al afgelopen is, andres had je daar heen gekund.... stukker interessanter dan erwin olaf eerlijk gezegd (vind ik)
-
goed joh! Groningen is idd een hele leuke stad, Salmonella is goed! Ook een dagcafe tegenwoordig geopend in een kraakpand aan het Zuiderdiep. Restaurant wat ik net 'ontdekt' heb voor als je wat chiquer wilt eten, biologisch en kan zelfs veganistisch, en meerdere vegetarische recepten, maar voor vleesetende (familie ofzo) is er BD vlees, 'De Zevende Hemel'.
-
Ik heb recentelijk nog heerlijk gegeten in de Padang en de Ugly Duck in Groningen. Helaas moest ik hun wel vragen of hun vegetarische menu's ook uit vegetarische producten bestond. Toen bleek dus dat dit niet het geval was mbt de kaas. Beide restaurants wisten niet het verschil tussen vegetarische en niet-vegetarische kaas. Dus wel een goede tip om uit te gaan (want het is er erg gezellig) maar bestel de vegetarische menu's zonder kaas ;))
Huize de Beurs op de Vismarkt heeft niet echt vegetarische maaltijden op hun menu staan. Desondanks heb ik er laatst nog heerlijk vegetaisch gegeten. Hun kok is namelijk vegetarisch en weet heel goed welke producten geschikt zijn en welke niet. Vraag hier maar naar als je in de Beurs bent ;))
Tenslotte het Feithuis heeft geen vegetarische producten. Toen ik hiernaar vroeg werd ik wel begroet door een hele aardige gastheer die het geen probleem vond om aangepaste menu's te serveren. Alleen moet hierbij wel moeten worden opgemerkt dat zij uit winstbelang geen vegetarische menu's aanbieden, althans dat werd mij verteld. Later bedachten we (de vriendin waarmee ik uit eten was en ik) dat Tofu eigenlijk veel goedkoper is dan een normaal biefstuk. Dus deze reden klopt volgens mij niet helemaal.
Ik hoop dat iemand hier wat aan heeft ;))
Groet,
Norvo
-
Brussels Lof moet ook erg goed zijn.
-
goed joh! Groningen is idd een hele leuke stad, Salmonella is goed! Ook een dagcafe tegenwoordig geopend in een kraakpand aan het Zuiderdiep. Restaurant wat ik net 'ontdekt' heb voor als je wat chiquer wilt eten, biologisch en kan zelfs veganistisch, en meerdere vegetarische recepten, maar voor vleesetende (familie ofzo) is er BD vlees, 'De Zevende Hemel'.
Nou, ik heb er dit weekend voor het eerst gegeten, en het viel wat tegen. Een vriend die er wel eens eerder had gegeten zei ook dat het de slechste maaltijd was die hij tot nu toe gehad had daar.
Er was wel lekkere bakbanaan met chocolade en kokos.
-
Brussels Lof moet ook erg goed zijn.
Brussels lof is vooral divers in kaasfondues, of die vega zijn weet ik niet. Ze hebben idd goed eten, en ook vaak uit de streek en seizoensgebonden. Veel vegetarische maaltijden iig.
-
Vriend van me, die er was, is ook veganist en daar werd ook heel mooi rekening mee gehouden.
-
Ik ben vorige maand met een vriendin naar De gulzige kater (http://www.gulzigekater.nl/) aan het Gedempt Kattendiep geweest.
Heel leuk ingericht, zeker als je van katten houdt, de bediening is vriendelijk en het vegetarisch gerecht dat ik had gekozen (Reuzen champignons gevuld met geitenkaas en pijnboompitten met pastinaakpuree) was erg lekker! :kitty:
-
Als 'echte' Groninger denk ik ook aan:
De Vestibule (Oosterstraat) (regelmatig wisselende kaart)
Boven Jan (Grote Markt)
Lunchcafe/Restaurant Land van Kokanje (Oude Boteringestraat) bio-vlees voor de liefhebber
Eetcafé Klapper Oude Kijk in 't Jatstr 24/7 (werkelijk waar tempésaté op de kaart....en lekker ook nog eens!!)
Javaans Eetcafé (Schuitendiep) (heette Javaanse Jongens) (lekkere tahoe en sorbet met verse kokos en rozensiroop jammie)
Mexicaans Restaurant Four Rose's (Oosterstraat) (sojabrokken....nooit eerder gezien in restaurant en erg lekker!)
Dit zijn niet de goedkoopste plekken, die staan hier al ergens boven.
-
Javaans Eetcafé (Schuitendiep) (heette Javaanse Jongens) (lekkere tahoe en sorbet met verse kokos en rozensiroop jammie)
Mexicaans Restaurant Four Rose's (Oosterstraat) (sojabrokken....nooit eerder gezien in restaurant en erg lekker!)
Dit zijn niet de goedkoopste plekken, die staan hier al ergens boven.
Heb wel eens op de kaart gekeken bij de Four Roses: alleen gerechten met kaas. Javaans eetcafe: daar zag ik helemaal niets vega's op de kaart staan. Heb je daar speciaal om gevraagd?!
-
Ik lees net op de site van Wagamama (http://www.wagamama.nl) dat deze zomer er ook een Wagamama opent in Groningen :)
-
cantina mexicana op de vismarkt heeft veel keuze, met verschillende dingen en HEEEERLIJK
-
Ik heb in Groningen wel eens bij de Korenbeurs gegeten volgens mij. Volgens mij hadden ze toen verschillende vegetarische gerechten. 't Is alleen wel een aantal jaren geleden, dus misschien kunnen de echte Grunningers je beter vertellen of dat nog wat is.
-
Ik ben een stadjer (zo noemen we de bewoners in groningen). bij de korenbeurs zelf zit nu een appieheijn.
De reden dat je hier uit eten gaat is om de sfeer eigenlijk, heel gezellig, vanwege studenten stad.
Bij veel eetcafe's is goed te eten, alleen weinig keuze, 2 of 3, en dan vaak standaart.
Je hebt bijvoorbeeld het zwarte schaap, 3 keuze's waaronder een hele goeie kaasfondue.
-
Ja, ik bedoel dat tentje naast de Appie. Dat heet(te) toch ook de Korenbeurs?
-
de korenbeurs zit op de vismarkt en er zitten dar meerdere, die ik bedoelde isduseen mexicaan, ik denk dat je beurs cafe ofzoiets bedoelt, ik weet f de naam niet precies, omdat ik daar nooit kom. en dan heb je nog huizemaas
-
De world wide wrap is ook een aanrader ;)
meerdere wraps kun je daar vegetarisch bestellen
voor nog geen 10 euro een hele maaltijd (wrap, salade en een smoothie) mmmm ;D
-
De world wide wrap is toch van honig of knorr ofzoiets?
Dus dan heb je geen vegetarische tortilla sausmixen eaar ze het mee maken. Ik zou daar maar eens goed naar vragen daar. Want in de winkel kan ik ze niet kopen de WWwraps omdat er iets dierlijks inzit (kom nu even niet erop wat dan precies).
-
Op het stukje naar de Westerhaven zit zo'n fastfood-tacotent. Ik denk dat ze die bedoelt.
-
world wide wrap zit volgens mij in de Oosterstraat..
-
Ja, die in de Westerhaven heet Platos Tipicos (oid).
Ik vraag me trouwens af of World Wide Wrap (in de Oosterstraat) wel 'van' Honig is. Ze hebben in ieder geval een ander logo.
-
Op het stukje naar de Westerhaven zit zo'n fastfood-tacotent. Ik denk dat ze die bedoelt.
WWW zit inderdaad in de oosterstraat (als de oosterstraat de straat is van de febo en four roses). En die andere bij de westerhaven heeft naar mijn idee geen vegetarische tortillas. Er staat zelfs in een andere thread die ik vorige week heb gelezen dat in al hun tortilla's reuzel is verwerkt.
Ik heb ze in ieder geval een mailtje gestuurd met hun vegetarische maaltijden, maar tot op heden nog niets gehoord.
-
Ik zie nu pas dat er iemand heeft gereageerd op een stukje uit 2004. Javaans eetcafé heeft (altijd) iets vegetarisch op de kaart staan, tahoe en tempe. Bij de 4 rozen: " Heb wel eens op de kaart gekeken bij de Four Roses: alleen gerechten met kaas." maken ze alles vers en kan de kaas er gewoon af. Is er al iemand die de Wagamama heeft getest?
-
Is er al iemand die de Wagamama heeft getest?
Inderdaad, ik dus. Het viel niet tegen, maar was ook niet zo bijzonder vond ik... Ik had iets van gebakken noodles, maar wat mij betreft had het ook volkoren spaghetti met pittige tomatensaus, winterpeen en peultjes kunnen heten ipv iets moeilijks Japans. Ik weet niet of ik er nog eens heen zal gaan. Kan het verschillen van locatie tot locatie, of heb ik gewoon het verkeerde gerecht gekozen?
Mijn vriend had iets van gebakken rijst met ei, ook niet heel spannend met daarbij misosoep (wel lekker) en pickles, maar dat waren 6 ministukjes die je met het blote ook bijna niet kon vinden.
Bovendien vond ik het meisje wat bediende een beetje overdreven gemaakt aardig, maar dat doet er op zich niet zo heel veel toe. Ik moet nog even nadenken of ik de mensa-achtige inrichting nou wel of niet kan waarderen.
Prijs-kwaliteit verhouding vond ik maar zo-zo.
-
Bij de 4 rozen: " Heb wel eens op de kaart gekeken bij de Four Roses: alleen gerechten met kaas." maken ze alles vers en kan de kaas er gewoon af.
Meestal is de kaas de smaakmaker van dat soort gerechten...
-
Ik vind Wagamama erg leuk. Maar da's die in Amsterdam. Ik dacht dat ze allemaal ongeveer het zelfde waren. Maar in Amsterdam is alles erg duur, dus dat maakt Wagamama een goede prijs-kwaliteitverhouding. In andere steden is dat misschien anders.
-
weet iemand nog restaurants ed met (veel) keuze in vegetarisch/veganistisch eten?? omgeving groningen...
Gelukkig kan je tegenwoordig overal wel iets vegetarisch eten, maar ik eet ook geen kaas dus soms is dat nog wel eens een probleem...
wil wel eens eten in een restuarant waar ze alleen vega menus en eventueel voor mn vriend biologische menus hebben...
-
http://restaurantgids.vegatopia.com/
-
Ik kan Four Roses (http://restaurantgids.vegatopia.com/groningen/groningen/groningen_fourroses.doc/) aanbevelen. Niet duur, wel lekker, met niet-roken afdeling, lekker centraal in Groningen gelegen.
-
thanx! veel keuze in die restaurant gids... vooral in de stad zelf... wordt dus ff vaak in de stad eten
-
hier (http://www.vegatopia.com/forum/index.php?board=7;action=display;threadid=6582;start=0) is ook een Groningendraad.
-
Zaterdagavond bij de Zevende Hemel in Groningen gegeten (zie (www.zevendehemel.nl), biologisch eten met lekkere gerechten voor vegetariers en ook veganisten (en ook vlees en vis menu's) en wijnen. Ik kreeg als veganiste aparte amuse (toastje olijftapenade ipv iets met kaas) en ook aangepaste garnituur etc.
Voorgerecht ' rijke salade' ; rucola, artisjok, olijf, verschillende noten, zongedr tomaat; hoofdgerecht portabello paddestoel (gevuld met verschillende groeten), met bieslooksaus, daarbij rijst, salade en broccoli.
Exclusief restaurantje, het was wel erg druk en vol, reserveren is dan ook zeker noodzakelijk. Er was live pianomuziek, wel ok, bediening ook wel, al was een van de obers duidelijk nieuw omdat hij niet echt wist wat veganisme inhield, terwijl ze standaard vegan gerechten op de kaart hebben.
Wat mij betreft een aanrader!
-
Ik ga vrijdag uit eten in Groningen en overweeg Land van Kokanje. Iemand persoonlijke ervaringen?
-
Ow, ik ben jaloeoers! Echt heerlijk... Erg aardige bediening ook trouwens.
Echt, als je er nog nooit geweest bent: gáán!!
-
Ok :D!
-
Echt, als je er nog nooit geweest bent: gáán!!
Jamaar, het is zó ver weg...!
Maar, wat maakt het restaurant zo speciaal? Ik zou denken, als het eten niet is om van over je nek te gaan, de prijzen redelijk zijn en de mensen daar die je aanspreken dat normaal kunnen, is elk restaurant toch interessant? Daarentegen, hoe populairder hoe duurder, wellicht...
-
Aiko, af!
-
Oh. Mag er niet gevraagd worden wat het restaurant speciaal maakt...?
Dan ga ik wel af.
-
ik zal het je na vrijdag uitvoerig melden. Maar waarschijnlijk is het niet meer dan gekookt eten klaar gemaakt door aardige mensen voor een redelijke prijs.
-
We hebben er heerlijk gegeten! De bediening was heel aardig, en nam alles uit het hoofd op en er ging niet eens een gerecht mis. Mijn vriend kwam later binnen, dat hadden ze gelijk door en vroegen meteen wat hij wilde drinken. De timing tussen de gerechten was ook heel goed. We hadden vooraf een proeverij van vegetarische hapjes, heel heel heel erg lekker en originele dingen, wel veel als voorgerecht! Daarna kon ik m'n hoofdgerecht bijna niet op.. Ik had als hoofdgerecht iets van filodeeg met blauwaderkaas en vijgenchutney. Lekker, maar een beetje te heftig qua smaak voor de hoeveelheid die ik kreeg. Er bij heel veel lekkers als salade, aardappelgratin, cajun aardappeltjes en rode kool. De wijn die we hadden was ook erg goed. Er was alleen iets mis gegaan met het hoofdgerecht van mijn moeder en mijn vriend, zij hadden iets besteld met portobello en dat was veel en veel te zout. Maar omdat verder alles heel goed geregeld was en we het er beregezellig hadden was dat eigenlijk geen probleem. Ik ga er zeker nog eens eten! De prijs was trouwens goed te doen: ca. 35 euro p.p. voor 3 gangen incl. alle dranken.
-
Ook erg lekker: Hemingways aan het Kattendiep, niet superveel vegadingen maar die paar die ze hebben zijn goddelijk! Verder kun je erg lekker vegetarisch (en vgs mij ook veganistisch, maar weet ik niet helemaal zeker) eten bij het Land van Kokanje in de Oude Boteringestraat
-
Hemingways goed? :o Ik vond het vreselijk daar. Mozzarella die naar rubber smaakt is niet echt mijn idee van lekker. En het hoofdgerecht was ook niet lekker, alhoewel ik me niet meer kan herinneren wat daar nou ook al weer mis mee was.
-
Ik heb toen ik daar nog studeerde in Groningen gewoond en veel in de horeca gewerkt. Ook vriendinnen van mij werkten in de horeca en we gingen ook regelmatig uit eten. Daardoor ken ik een aantal bedrijven wel aardig.
Een vriendinnetje van mij heeft gewerkt in Hemingways, maar die wil er echt niet eten. Ook kende ik de kok die er werkte (en heel snel weer weg was) goed. Hun mening: keuken is erg vies en er is veel te weinig aandacht voor het eten. Ook het personeel werd slecht behandeld. Het gaat alleen maar om snel veel geld verdienen en dat gaat tenkoste van het eten en het personeel.
Ik heb er een keer gegeten voordat dit wist en ik vond het slecht dus ik hoefde er al niet nog een keer te eten. Maar ik zou na de verhalen die ik ken over dat bedrijf (en de anderen van de zelfde eigenaar) echt niet gaan eten! Dan zijn er genoeg restaurants in Groningen waar je wel goed kan eten. Het Land van Kokanje is inderdaad een aanrader!
-
Javaans Eetcafé (Schuitendiep) (heette Javaanse Jongens) (lekkere tahoe en sorbet met verse kokos en rozensiroop jammie)
Mexicaans Restaurant Four Rose's (Oosterstraat) (sojabrokken....nooit eerder gezien in restaurant en erg lekker!)
Dit zijn niet de goedkoopste plekken, die staan hier al ergens boven.
Heb wel eens op de kaart gekeken bij de Four Roses: alleen gerechten met kaas. Javaans eetcafe: daar zag ik helemaal niets vega's op de kaart staan. Heb je daar speciaal om gevraagd?!
Heb laatst met mijn vriendin ook bij Javaans Eetcafe groningen gegeten, als vegetarische gerechten hebben ze een leuke indonesische schotel staan( weet niet meer precies) voor rond de 13,00 euro ong, wat me opviel was dat ze standaard dus die gerechten op de kaart hebben staan, we vroegen ernaar en we kregen van die aardige dame s te horen dat dus de indische keuken erg geschikt is om ook vegetarisch te koken en dat het er altijd is, omdat er veel vegetarische gasten hier gaan eten , vooral die pikante tahoe erg lekker maar wel erg :O , o ja we bestelden ook gewoon een koffie en thee en kregen we er ipv het standaard koekje of chocolade een hele fles likeur op tafel bij iets van kaaltje ofzo en dat mochten we gewoon inschenken zat er bij was erg leuk en laat ;D erg het aanbevelen waard om hier eens te gaan eten en je niet als vegetarier opgelaten te voelen en ze wer iets in elkaar draaien voor je, groetjes Lonny
-
weet iemand nog restaurants ed met (veel) keuze in vegetarisch/veganistisch eten?? omgeving groningen...
Gelukkig kan je tegenwoordig overal wel iets vegetarisch eten, maar ik eet ook geen kaas dus soms is dat nog wel eens een probleem...
wil wel eens eten in een restuarant waar ze alleen vega menus en eventueel voor mn vriend biologische menus hebben...
Hoi,
Ze hebben bij Javaans eetcafe wel typische indische vega gerechten dus geen kaas, maar ik weet niet of het biologosch is, maar kun je altijd vragen toch? :-\
-
Afgelopen zaterdag zijn mn vriend en ik uit eten geweest in groningen...
ik wou al een tijdje naar salmonella dus wij op zoek...
ik had gelezen hier ergens dat hij verhuisd is naar de oosterstraat in de oude bios...
maar deze konden wij niet vinden...
we zijn de hele oosterstraat afgelopen met een rommelende maag...
bij de paris binnengegaan maar niemand die het wist, in het telefoonboek ook al geen nummer te bekennen..
toen toch maar bij four roses gaan eten... Ook prima hoor!!
het is wel wat apart, mexicaans maar wel veel keus, ook zonder kaas! met lekkere bonen en rijst...
een aanrader dus.
(maar helaas nog steeds geen ervaring bij salmonella...)
-
Volgens mij bestaat Salmonella niet meer. 't Zat in een kraakpand, maar dat is een tijd geleden door de politie ontruimd.
Maar dat weet ik dus niet zeker (wel dat het pand ontruimd is, maar misschien zijn ze ergens anders verder gegaan).
-
Ik at donderdag bij Noord Afrikaans restaurant Mechoui (http://www.mechoui.nl/) in Groningen. Ik vond het er ontzettend leuk uitzien, in het gebouw was een aantal bedoeïenententen gecreëerd waarin we op lage bankjes zaten. Ik at er een schotel met verse groenten met naanbrood en dat was lekker. De bediening was trouwens ook goed. Prettige sfeer.
-
Ik lunch morgen in Groningen. Iemand een idee waar dat leuk kan? Of kan je in het museum goed lunchen?
-
Puur is wel leuk, op de Folkingestraat. Beetje trendy met smoothies etc. Verder vind ik zelf de Bagels & Beans op de Zwanestraat altijd wel een leuke tent en lekkere bagels, maar dat is niet specifiek iets van Groningen. Verder zou ik het zo gauw niet weten...
Het café in het Groninger museum vind ik zelf ongezellig en ook niet zo bijzonder.
Edit: als je er voor het avondeten nog bent, dan is Boccaccio (http://www.viavecchia.nl/fingerfood/index.html) op de via vecchia een echte aanrader!
-
Puur is wel leuk, op de Folkingestraat. Beetje trendy met smoothies etc.
:yes: Daar heb ik ook 'ns geluncht, ik vond het toen zeker een aanrader. Ze hadden er redelijk wat vega opties en ook thee van verse munt. Het was alleen wel afgeladen vol rond lunchtijd.
-
Hm zal eens kijken :)
-
Puur Food zat vol (maar zag er leuk uit!) dus zijn we naar Wagamama gegaan, die opeens lunchgerechten had, waaronder Aziatische broodjes! Maar ik nam noodlesoep, die was maar 4,95 dus ik bestelde nog maar extra tofu erbij want ik dacht dat het niet veel soep zou zijn, nou het was een hele kom, met paddestoelen noedelsoep, niet erg uitgesproken van smaak, maar okee, en de tofu kwam met een lekker sausje. Mijn vriend had naast zijn rijstgerecht nog edamame besteld en dat was ook een bak.
Leuk.
-
World Wide Wraps (http://www.worldwidewraps.nl/) in Groningen vlak bij de Grote Markt. Lekkere Mexicaanse wrap met quorn, lekkere smoothie, gezond (claimt men), snel bereid en niet duur, prima tent dus.
-
Ik heb net geluncht bij "Zomers" in Groningen. Heerlijke verse jus d’orange en een ciabatta met brie, walnoot en paprika-aioli (uit de oven). Daarna nog een grote cappuccino. Ik was 9.50 kwijt.
We zaten gezellig binnen, maar het grote terras zag er wel verleidelijk uit, voor de zomer dan.
-
Zijn er al Vegatopianen bij Spices (http://www.spicesgroningen.nl/) in Groningen wezen eten? Ik zou er vanavond met mijn zus naartoe, maar we hebben ons uitje helaas moeten uitstellen vanwege de sneeuw en gladheid in het noorden des lands. Wordt nu waarschijnlijk niet eerder dan in het nieuwe jaar. Ik ben erg benieuwd naar het menu, want ik hou erg van Indiaas eten en de Indiase keuken biedt over het algemeen veel keus voor vega's. Uiteraard zal ik t.z.t. mijn bevindingen plaatsen. Tot die tijd ben ik benieuwd naar andermans ervaringen, dus... wie o wie?
-
Ik zit dat het binnen tien minuten lopen is van de Kleine Kromme Ellenboog waar ik de komende anderhalf week zit, dus wie weet ga ik er wel langs.
-
Zijn er nog pizzeria's in Groningen die uitblinken, of in ieder geval bovengemiddeld zijn?
-
Zijn er nog pizzeria's in Groningen die uitblinken, of in ieder geval bovengemiddeld zijn?
Geen pizzeria, maar wel geweldige Italiaan (en leuk plekje in Groningen) Boccaccio (http://www.viaromanica.nl/boccaccio/index.php)
-
Subway, Japanner (Wagamama), worldwidewraps, Napoli pizzeria, tacos, Indiaas (Monghul) en Mexicaans (Casa Mexico) gehad. Morgen zal het wel een patatje op het station worden, maar wat wordt het vanavond? Een doublure lijkt moeilijk te vermijden.
-
Morgen zal het wel een patatje op het station worden
Geen champagne op de overwinning?
-
Nee, maar toch geen doublure: het is Chau-mie met kerrie vegetarisch geworden.
-
Twee dagen met Calimero in Groningen gegeten want Eurosonic. Gisteren bij Bla-Bla in Groningen, ik at de falafelschotel en Calimero at het hollands taartje. Ofzo. En daarna had ik zo'n knoflook-aura dat we ruimbaan hadden bij een aantal concerten. Donderdag aten we bij Wagamama, het nummer van het gerecht ben ik vergeten, maar er zat lekkere rode gember op. En Calimero at soep met een vork.
-
Balen!! >:( Heb ik net een lange recensie getypt, wordt mijn tekst gedeleted. Dan maar een hele korte samenvatting:
Ben gisteravond bij Spices wezen eten en het viel tegen. Er was voldoende keus voor vegetariers (minimaal de helft van alle gerechten van alle gangen was vegetarisch), maar de smaak viel zowel mij als mijn omnivore tafelgenoot tegen. De recensies die we hadden gelezen waren lovend, dus dat was een teleurstelling. Als ik het eten kernachtig zou moeten omschrijven, dan zou ik zeggen: weinig uitgesproken. Echt heel jammer, want op zich werd er wel met originele ingredienten gewerkt. Zo heb ik voor het eerst in mijn leven waterleliewortel gegeten! Aan de andere kant: het menu wisselt regelmatig, dus misschien heb ik gewoon pech gehad en waren de geserveerde gerechten gewoon niet mijn smaak. Op zich zou ik het restaurant nog wel een tweede kans willen gunnen, maar voorlopig even niet.
-
Voor wie in de provincie Groningen woont of er op vakantie gaat, is het zeker waard eens een kijkje te nemen in Appingedam! Het is een heel leuk oud stadje met een Egyptisch restaurant waar ik fan van ben. Ze hebben er 4 vegetarische menu's, verrassend lekker!
22. Falafel Ramses: zeer smakelijke, krokant gefrituurde € 9,00
balletjes van fijngemaakte tuinbonen
23. Falafel Sakara: zeer smakelijke, krokant gefrituurde € 10,00
balletjes van fijngemaakte tuinbonen en diverse kruiden
en groenten met gebakken uien, paprika en champignons
24. Kosjari: mix van Egyptische rijst. groene linzen, € 9.00
macaroni, gebakken uien en kikkererwten met een typisch
Egyptische tomatensaus
25. Shakshouka: een vrij machtig gerecht van gebakken € 11.00
aubergines, uien, courgettes en tomaten
overdekt met gesmolten kaas
Het restaurant heet Nefetari.
http://nefertariappingedam.nl/index.html
-
Bij Jansen vind ik trouwens ook goed. Leuke sfeer, smakelijke gerechten. Veel biologische, huisgemaakte, seizoens- en streekgebonden producten en dingen als weiderundvlees.
-
en dingen als weiderundvlees.
Ehm... het is vast goed bedoelt, maar daar zullen de bezoekers van Vegatopia niet zo geinteresseerd in zijn ;).
-
Ik vind het wel prettig als mijn vriend weiderundvlees eet ipv dat andere
-
Opera in Groningen. De gevulde portabello was erg lekker (met noten prut, stukjes bleekselderij die je gelukkig nauwelijks proefde en een zachte blauwe kaas) en de salade met vijgen ook. Voor een toetje had ik geen ruimte meer.
-
Kennelijk wordt er in Groningen niet heel veel gegeten, maar omdat ik daar toch vaak ben, en twee keer in de Vestibule heb gegeten ben ik wel benieuwd of anderen dat ook geprobeerd hebben.
Afgelopen twee maanden voor twee verschillende gelegenheid (een bedank-etetje van een pas getrouwd stel en een keer uit eten met m'n vriend) daar gegeten. Twee keer was het eten heerlijk, maar was ik niet zo weg van de bediening.
De eerste keer duurde het erg lang voor de toetjes kwamen, bij navraag werd er gezegd dat het gemaakt werd, maar het kwam niet. Toen er toch een bord bij ons werd neegetezet bleek dat een bestelling te zijn voor de tafel naast ons. Daarna kregen we excuses, want ons bestelling was niet opgegeven. Dus nogmaals besteld. Kennelijk praat ik niet heel duidelijk want ik kreeg iets met ananas en basilicum, maar geen citroen-tiramisu die ik dacht besteld te hebben. Gelukkig kreeg ik die uiteindelijk wel, want die was erg lekker. Net als de rest van het eten was geweest.
De keer erna dat ik er at duurde het vrij lang voor we het eten kregen, maar zag de pompoenlasagna er erg creatief uit als een stuk vlees. Helaas bleek het een niet zo creatief stukje vlees te zijn met zijn eigen uiterlijk. De lasagna die ik uiteindelijk wel kreeg was ook wel weer het wachten waard geweest.
Ik wil ze nog een kasn geven, want het is er wel erg lekker en erg gezellig, maar als dat ook weer verkeerd opgevat wordt, vindt ik dat de stad Groningen ook genoeg andere gelegenheden heeft om te eten.
-
Ik was een tijdje geleden bij Il Lago (http://www.il-lago.nl).
Grappig, de zaak ligt op de eerste verdieping in een woonwijk, en je verwacht niet dat het zo groot als als je binnen bent. Groot dus, en druk, met Italianen en Groningse gezinnen, en een imposante poging tot sfeer maken onder een systeemplafond.
En prima pasta. De salades waren minder (al heeft een een grappig effect om iets in je mond te stoppen, dat niet direct te herkennen, en dan te tellen hoe lang je moet wachten voordat je bedacht hebt dat het een blikasperge (jawel, een blikasperge!) is...). De tiramisu was aardig, net als de bediening. De live pianomuziek stoorde in het geheel niet.
Helemaal prima dus, als je toevallig in deze Groningse uithoek bent en pasta wilde eten.
-
Tijdje terug in Groningen geweest en gegeten bij Hock Sieng (http://www.hocksieng.nl) aan de Vismarkt. Niet de goedkoopste Aziaat daar, wel prima en wat verzorgder eten dan de gemiddelde buurtchinees. Ze waren heel vriendelijk en flexibel met de vraag om een aanpassing aan een gerecht. Misschien lag het eraan dat het op dat moment nog niet zo druk was, maar ik vind het altijd wel een goed teken als men voor dat soort dingen openstaat. Wel jammer dat de toetjes wat afweken van de plaatjes en omschrijving van wat we besteld hadden, maar ook geen wereldschokkend verschil en dat de vegakeuze wat minder is. Al denk ik wel dat op aanvraag meer vega mogelijk zal zijn, al is dat misschien ook een kwestie van vooraf even bellen ofzo.
-
ik ga volgende week Thai eten in Groningen, maar mijn gezelschap gaat liever naar Cho Fah Eat Thai dan Thai Jasmine. Heeft iemand ervaring met Cho Fah?
Edit: in email bevestigen dat merendeel van de gerechten veganistisch aangepast worden kan.. (voor wie geinteresseerd mocht zijn)
-
Hoe was Cho Fah bevallen Indira?
Wij bezochten de Pastafabriek. Beetje zo'n Julia's/Vapianoconcept. Prima prijs voor de portie die we kregen, maar de pasta was ongelijk gaar zeg maar.
Op de zaterdagse markt staat er een Venezuelaans kraampje met diverse vega-opties. We probeerden de arepa met zwarte bonen, (gewone Hollandse) kaas en avocado, de tequeños (gefrituurd kaashapje) en een empanada met bonen en eentje met kaas. Lekker avocadosausje, al is de huisgemaakte pepersaus ook niet verkeerd. Leuk, weer eens wat anders!
Er gaat een saladebar met veganopties open: De Herbivoor (http://deherbivoor.nl/)
Is er iemand al eens bij Hanasato geweest eigenlijk?
-
het is er nog niet van gekomen.. misschien eind september.
Die Herbivoor.. leuk hoor. Ik zag laatst ook een nieuw initiatief in Groningen (nog niet bezocht).. www.opgewecktnoord.nl; ook zo'n leuk nieuw iets (denk ik)!
-
De Groene Meisjes (http://www.degroenemeisjes.nl/groene-hotspots-in-groningen/#more-22760) hebben een hele blogpost gewijd aan Groningen, misschien de hier iemand er interesse voor heeft?
-
het is er nog niet van gekomen.. misschien eind september.
Die Herbivoor.. leuk hoor. Ik zag laatst ook een nieuw initiatief in Groningen (nog niet bezocht).. www.opgewecktnoord.nl; ook zo'n leuk nieuw iets (denk ik)!
Ook geweest en inderdaad wat leuke dingen. Er zijn o.a. speciale graansoorten van De Graanrepubliek en Eilandbonbons van Terschelling :D
Oh jammer dat ik die post nu pas zie, maar bedankt voor de tip Joske!
-
Een kapsalon gegeten bij Mr Vegan Foodbar. (https://groningen.mrveganfoodbar.nl/[/url) Lekker.