Vegatopia Forum
Vegetarisch - voor iedereen => Koken => Topic gestart door: g11ling op 24 januari 2006, 21:06:34
-
Dr zal vast wel een draad over bestaan, maar die heb ik niet kunnen vinden dus begin ik mn eigen draadje :)
wat is je favoriete recept?
Ik heb er eigenlijk te veel om op te noemen maar dr is er 1 waar ik altijd hoge ogen mee gooi. Helaas niet zelf bedacht maar wel zoooo lekker dat ik m toch ga posten:
Gekoelde mangosoep met cashewnoten. (4 p)
* Mango, geschild en in blokjes
* groentenbouillionblokkie
* litertje water
* gesnipperd sjalotje/ui
* eetlepel garam masala
* 3 bosuitjes (in ringetjes)
* 50 gr gehakte en geroosterde cashewnoten
* olie om in te bakken (liever geen olijfolie)
Ui fruiten in de olie op middelmatig vuur, als de ui glazig is de garam masala toevoegen en nog een minuut laten meebakken. 3/4 van de mangoblokjes toevoegen en ong 5 minuten meebakken tot ze zacht zijn. Alles in een soeppan doen, bouillion en water toevoegen en aan de kook brengen. Als het een paar minuten heeft doorgekookt vuur uitdraaien. Alles staafmixeren tot het een gladde soep is. Laatste mangoblokjes toevoegen en de soep laten afkoelen. Net voor het serveren de geroosterde nootjes en bosuitjes erover strooien.
Dit is echt een hemels soeppie!
-
Cake.....
Altijd lekker en je kan er de leukste en lekkerste dingen mee maken ;)
(mijn verjaardagstaarten zijn berucht en gewild)
-
Mijn favo-receptje is iets doodsimpel,maar ooh zoo verschrikkelijk lekker.. ;)
Men nemen een stokbrood en snijden dit in vier stukken en elk stuk nog is door twee.. (dus als je goed telt hebbe 8 halve stokbroodjes) dan ajuintje snipperen.. en dat op de broodjes doen (op alle acht) dan een paar stukjes tomaat erop (hoeveel dat mag men zelf beslissen.. ;)) dan de mozarella in stukjes snijden en die leggen we bovenop de tomaten.. jaja er bovenop! ;) dan gehakte basilicum..(dat mag gerust veel zijn..) en dan in de oven stoppen en wachten tot de mozarrella gesmolten is..
Ik eet meestal twee halve broodjes..
Dit is echt een mega aanraderrr
Flien...
-
Ik ben toch wel echt verslingerd aan een maaltijdsalade met alles er op en er aan.
Abrikozen, pijnboompitjes, gedroogde tomaatjes, feta, honing/mosterd dressing, olijfjes,augurk, komkommer, croutons etc met rucola,lollo rosso, gewone sla. Daarbij een geroosterd broodje. Daar eet ik mijn vingertjes bij op! :hungry:
-
Chocotaart! altijd een succes en supermakkelijk:
250 gr vegaboter smelten, daar 250 gr gemalen (makkelijk in de keukenmachine, anders ook leuk om je agressie op uit te leven met een hamer :)) koekjes doorheen roeren, in een springvorm doen en goed aandrukken, even in de koelkast zetten. Intussen 250 ml sojaroom warm maken, hierin 250 gr pure chocola smelten (van het vuur af!) en evt een beetje (1 maatje, anders blijft de taart zacht) likeur (cointreau is mijn favoriet) erdoorheen roeren, dit over de koekjesboden en ca. twee uur in de koelkast op laten stijven.
En een variant: Chocotruffels: room, chocola, likeur, en dan een beetje (50 gr) vegaboter erdoorheen, een uurtje in de koelkast hard laten worden, dan bolletjes ervan rollen (niet geschikt als je bang bent voor vieze handen), door de cacao rollen en nog een uurtje in de koelkast. en intussen de pan uitlikken ;)
-
:kwijl:
-
Ohh die chocoladetaart.. da ga ik is maken ze!!.. :yummie: :yummie: :yummie:
-
Dat is toch arretjescake?
-
daar lijkt het idd verdacht veel op :)
heeft mn pa nog gemaakt met kerstmis, mn vriendje heeft 5 grote stukken op :o
-
Chocotaart! altijd een succes en supermakkelijk:
250 gr vegaboter smelten, daar 250 gr gemalen (makkelijk in de keukenmachine, anders ook leuk om je agressie op uit te leven met een hamer :)) koekjes doorheen roeren,
Wat voor koekjes? :aembarassed:
-
Volgens mij gewoonlijk maria kaakjes\ marie bisquit, maar ik denk dat je alle soorten 'droge' koekjes kan gebruiken.
-
nee, hier is een taart gemaakt met koekjes op de bodem en een mengsel van chocolade met room er op. arretjes cake bevat geen room, maar alleen boter en dan zitten de koekjes door het mengsel.
-
ik heb laatst een taartbodem gemaakt van geplette Evergreen krenten, aanrader!
-
ik pak altijd de allergoedkoopste vegavriendelijke biscuitjes.
-
en petit-beure koekjes.. ??? want ik snap de andere koekjes namen niet.. :-[
-
en petit-beure koekjes.. ??? want ik snap de andere koekjes namen niet.. :-[
Ja dat zijn kaakjes/bescuitjes dus die kunnen :)
-
't is ook lekker met een bastognekoeken-bodem!
-
Thanks, als het nog is vakantie is ga ik dat receptje echt is proberen,want het is te verleidelijk van die chocoladetaart!.. :D
-
De amandelkoekjes van de AH zijn ook wel aan te raden, vegan ook nog.
-
Zitten die in een doosje, net als de spritskoeken? Ik heb nog nooit vegan amandelkoekjes gezien bij de AH... :hungry:
-
Nee, in een rol, net als de country cookies. Je moet de ingredienten maar even bekijken, de laatste keer dat ik gekeken had (toch alweer een jaartje terug) waren ze in ieder geval veg.
-
heeeeeeeeele makkelijke chocotaart. wel erg machtig.
maak een chocolade cake.
je hebt zon hele handige chococake waar je alleen water bij hoeft te voegen en dan bakken. die is het handigst. (kunt ook een cake kopen, maar is minder lekker)
snijd die cake nadat hij is afgekoeld in plakken en leg ze op een ronde taart schaal, zo half over elkaar heen etc. het moet de schaal bedekken zeg maar.
doe dan in een steelpannetje 200 ml slagroom en breek daarin 100 gram 72% cacao chocolade en warm het geheel op tot de chocolade is gesmolten.
schep dit over de cake. beweeg je lepel wat heen en weer zodat je strepen etc krijgt. bedek zo je cake. laat hem nu weer afkoelen.
pak nu een pot zure kersen op siroop. schep met je lepel zowel kersen als siroop over de taart. het vocht wordt door de cake opgenomen waardoor die lekker zacht en zoet wordt.
tadaaaaaaaaa. so easy en ziet er heel luxe uit.
nodig:
een chocolade cake
200 ml slagroom
100 gram pure 72% chocolade
een pot zure kersen op siroop