Koken op het forum
Heb ik dit jaar nog niet gegeten, maar vers gemaakte vind ik altijd erg lekker.Gister dus de zelfgemaakte ravioli. Was niet zo lekker.
Maar vanavond eet ik alleen en heb ik nog een portie zelf gemaakte maissoep uit de diepvr...
http://www.vegatopia.com/vega/koken/recepten/12179-budgetkoken-turkse-linzensoep
Vandaag ook weer linzensoep en olijven...
Maar qua komkommers doe ik gelukkig toch nog een beetje seizoensgebonden mee.
Geschreven door Tertia dinsdag, 17 juli 2012 08:00
Ik zit opeens met een overschot aan citroenen. Overal hoor je moestuinierende bekenden klagen over overvloedige courgettes, bieten en komkommers. Maar ik zit dus met citroenen. Cadeautje van een bevriende groenteman. Wat doen we ermee?
Als eerste gingen er een paar in de lemon curd. Deze zoetzure, romige citroencrème is hier favoriet en je kunt er ook mensen blij mee maken door ze een potje cadeau te geven. Helaas niet geschikt om alle citroenen in te verwerken, want zo lang blijft lemon curd nu ook weer niet goed. En ik bakte een flinke citroenschuimtaart.

Van nog meer citroenen maakte ik citroenlimonade. In het recept waar ik naar link worden bergamot-citroenen gebruikt, maar met gewone citroenen gaat het ook prima. Lekker!
De citroenen die toen nog over waren, werden ingemaakt. Niet moeilijk, blijft heel lang goed en ik eet ingemaakte citroenen zowat overal bij: bij falafel, in de bonensalade, als pickles bij Indiaas eten, in een tajine, of in een yoghurtdip voor over de gesmoorde spinazie of snijbiet.




